Seriál "Ženy v elektrotechnice", díl 1

Cheb, 9.5.2018


V seriálu Ženy v elektrotechnice představujeme zajímavé profese od vývoje až po výrobu v BONNEL TECHNOLOGIE, které si jako svoji kariéru zvolily ženy. Že technické obory nabízejí něžnému pohlaví možnost zajímavého pracovního uplatnění, osobní i odborný rozvoj Vám dokáží jejich slova. Pro žákyně základních škol a středoškolačky je náš seriál výzvou zvolit si studijní obor, který má perspektivu a o který je mezi zaměstnavateli zájem.

Hanka pracuje v současnosti na pozici Technická příprava výroby. Je absolventkou SPŠ Elektrotechnické v oboru elektronické počítačové systémy a VOŠ obor Informatika ve státní správě.

Hanka o sobě říká: 
Od malička mne bavila technika a stroje, byla jsem spíše kluk. Více než panenky mě zajímala kolečka na kočárku a jak „to“ rozebrat a co z toho postavit jinak. Po přestěhování jsem hledala práci a firma BONNEL TECHNOLOGIE zrovna nabízela práci. Do té doby jsem pracovala jako mistrová výroby v elektronice ve velké firmě a zaujal mne koncept, rozdílnost práce a přístup k lidem v malé rodinné firmě.

Jaké znalosti z technických předmětů uplatňujete v praxi?
Od každého něco, spíše elektroniku, odbornou praxi – dílny. Použiji své IT znalosti (MS Office), ale také ekonomii.

Co Vás na práci v elektrotechnickém průmyslu baví?
Elektrotechnika jde velmi rychle kupředu a vyvíjí se. Seznamujeme se s novými věcmi, technologiemi. Obecně mne baví na mé práci rozmanitost, nutnost přemýšlet nad konceptem i detailním technickým řešením.

Mají ženy nějakou výhodu na technických pozicích oproti mužům? Co děláte jinak?
Na začátku jsem si svoji pozici musela „vybojovat“ a dokázat, že na to mám. V malé rodinné firmě, jako je BONNEL, dostane šanci každý, kdo chce být přínosem a svými nápady a řešeními posunuje firmu na mezinárodní úroveň. To platí také o ženách v elektrotechnice.

Přečtěte si více o naší společnosti zde.

Nabídku volných pozic naleznete zde.

Autor: Martina Poštová