PRESS RELEASES

Elektronika z produkce chebské firmy BONNEL TECHNOLOGIE zaujala v Řezně

Cheb, 25. 7. 2018

Ve středu 25. července se v Řezně (Regensburg) uskutečnilo setkání klastru Mechatronika, kterého se zúčastnily renomované české a německé firmy stejně jako několik startupů. Vývoj a výrobu elektroniky a mechatronických zařízení reprezentovala chebská firma BONNEL TECHNOLOGIE. Velký zájem vzbudily její elektronické zamykací systémy a řídící jednotky s IoT technologií pro domácí čistírny odpadních vod. Obojí je součástí vývojového a výrobního směru "chytrý dům" (smart home).

BONNEL TECHNOLOGIE se aktivně zapojuje do výměny zkušeností v oblasti vývoje embedded firmware a software a moderních výrobních technologií na obou stranách česko-německé hranice. Téměř 90 % produkce elektronických a mechatronických zařízení firma exportuje.

Jan Bonn, jednatel BONNEL TECHNOLOGIE, říká: "Díky účasti na mezinárodních akcích, jako je veletrh IFAT nebo právě setkání clusteru Mechatronika, máme jedinečnou příležitost poznat novinky v našem, velice rychle se rozvíjejícím oboru Elektronika. V Regensburgu nás potěšil zájem o bezdrátové zamykací technologie, ve kterých vidíme budoucnost pro jejich praktické využití, bezpečnost, jednoduchou instalaci, bezúdržbovost a možné napojení na chytré telefony v dalším kroku."

A Jan Bonn dodal: "Smart technologie významně také ovlivňují náš druhý hlavní segment – řídící jednotky pro domácí ČOV. Servisní firmy a majitelé mají díky telemetrii a chytrým aplikacím dokonalý přehled o fungování své čistírny. Pryč jsou doby, kdy jste museli k ČOV dojet a zjistit, co se tam vlastně stalo. Dnes Vaše čistírna komunikuje 24/7."

Setkání clusteru Mechatronika se v Řezně nabídlo výbornou přeshraniční platformu pro kontaktování nových partnerů, dodavatelů, zákazníků nebo vývojových kapacit. Akce se uskutečnila v moderním komplexu TechBase.

Více informací o BONNEL TECHNOLOGIE naleznete na: www.bonnel.eu