PRESS RELEASES

BONNEL TECHNOLOGIE investing into IoT education

Cheb, 19.11.2018

BONNEL TECHNOLOGIE, a Czech company, which develops and manufactures control units for decentralized sewage treatment plants worldwide, has been following the present trends in IoT and smart technologies. It is absolutely necessary for the Czech producer, which supplies smart solutions starting from control units, smart apps and telemetry systems, to invest into the employees´ education. In the mid November, BONNEL firmware and embedded software developers used the opportunity to participate in the training "Motor / engine control", held by STMicroelectronics in Prague. Top application engineers of this company were lecturers for the theoretical and practical parts of the training. BONNEL TECHNOLOGIE shall apply this knowledge in new IoT control units and in its product portfolio. More about customized development provided by BONNEL TECHNOLOGIE can be found at www.bonnel.eu

STMicroelectronics is a world leader in the solutions for semi-conductors. The company headquartered in Switzerland supplies solutions for Smart Driving and IoT. STM employs 7,400 people in Research and Development and about 45,500 employees worldwide. Read more at www.st.com

More about customized development provided by BONNEL TECHNOLOGIE can be found at our homepage.

Bavorsko-česká burza firem v Klatovech – úspěšný networking pro BONNEL TECHNOLOGIE

Cheb, 26.10.2018

Inovace v elektrotechnice, strojírenství a IT neznají hranice.

O tom se přesvědčila také chebská společnost BONNEL TECHNOLOGIE na 2.Bavorsko-české burze, která se uskutečnila 25.října v Klatovech.

Více než 25 let zkušeností v oboru elektrotechniky a současnou specializaci na technologie pro smart home představil na akci stávajícím i novým partnerům Ing. Jan Bonn, jednatel společnosti, v praktických ukázkách. Chebský výrobce vsadil na burzu firem jako na další networkingovou platformu, v rámci které si lze s dalšími experty v oboru vyměnit cenné zkušenosti a získat nové kontakty.

Chytrá řešení v oblasti zamykací techniky pro menší domy, velké obytné domy a komplexy dnes odrážejí trend ovládat vše z jednoho bodu – přes smart phone.

Jan Bonn říká: „Náš stabilní, tradiční systém LOKAJ umožňuje bezkontaktní přístup a protože nepoužívá baterie, je pro uživatele opravdu pohodlný a bezúdržbový. Pro naše zákazníky zejména na západ od České republiky, ale i u nás doma dodáváme systém na bezkontaktní transpondérové bázi. Je předkonfigurován a tudíž při instalaci nevyžaduje žádný další zásah.

Mimo jiné také již několik let dodáváme pohony pro dveřní systémy pro renomované výrobce v Německu. Tento segment zamykací techniky klade velký důraz na bezpečnost, spolehlivost a vysokou kvalitu, a tu BONNEL TECHNOLOGIE pro zákazníky garantuje.“

Další oblastí, kde BONNEL TECHNOLOGIE nabízí výrazné ulehčení pro servisní firmy i provozovatele, jsou domácí čističky odpadních vod. Řídící jednotky k ČOV jako součást Vašeho chytrého domu lze ovládat pomocí chytré telemetrie a sledovat 24/7 provoz jedné nebo více ČOV najednou z pohodlí kanceláře.

 

Elektronika z produkce chebské firmy BONNEL TECHNOLOGIE zaujala v Řezně

Cheb, 25. 7. 2018

Ve středu 25. července se v Řezně (Regensburg) uskutečnilo setkání klastru Mechatronika, kterého se zúčastnily renomované české a německé firmy stejně jako několik startupů. Vývoj a výrobu elektroniky a mechatronických zařízení reprezentovala chebská firma BONNEL TECHNOLOGIE. Velký zájem vzbudily její elektronické zamykací systémy a řídící jednotky s IoT technologií pro domácí čistírny odpadních vod. Obojí je součástí vývojového a výrobního směru "chytrý dům" (smart home).

BONNEL TECHNOLOGIE se aktivně zapojuje do výměny zkušeností v oblasti vývoje embedded firmware a software a moderních výrobních technologií na obou stranách česko-německé hranice. Téměř 90 % produkce elektronických a mechatronických zařízení firma exportuje.

Jan Bonn, jednatel BONNEL TECHNOLOGIE, říká: "Díky účasti na mezinárodních akcích, jako je veletrh IFAT nebo právě setkání clusteru Mechatronika, máme jedinečnou příležitost poznat novinky v našem, velice rychle se rozvíjejícím oboru Elektronika. V Regensburgu nás potěšil zájem o bezdrátové zamykací technologie, ve kterých vidíme budoucnost pro jejich praktické využití, bezpečnost, jednoduchou instalaci, bezúdržbovost a možné napojení na chytré telefony v dalším kroku."

A Jan Bonn dodal: "Smart technologie významně také ovlivňují náš druhý hlavní segment – řídící jednotky pro domácí ČOV. Servisní firmy a majitelé mají díky telemetrii a chytrým aplikacím dokonalý přehled o fungování své čistírny. Pryč jsou doby, kdy jste museli k ČOV dojet a zjistit, co se tam vlastně stalo. Dnes Vaše čistírna komunikuje 24/7."

Setkání clusteru Mechatronika se v Řezně nabídlo výbornou přeshraniční platformu pro kontaktování nových partnerů, dodavatelů, zákazníků nebo vývojových kapacit. Akce se uskutečnila v moderním komplexu TechBase.

Více informací o BONNEL TECHNOLOGIE naleznete na: www.bonnel.eu